Toiminnanohjaaja pääkaupunkiseudulle

Haemme pääkaupunkiseudulle innostavaan joukkoomme lastensuojelualaan perehtynyttä henkilöä OmaKamu-toiminnan ohjaajaksi, kouluttajaksi ja kehittäjäksi. Toiminnanohjaaja toteuttaa yhdistyksen strategian mukaista toimintaa yhteistyössä lähiseudun kaupunkien ja muiden sidosryhmien kanssa. Hänen tehtäviinsä kuuluvat myös yhdistyksen sisäinen viestintä sekä osallistuminen ulkoiseen viestintään ja varainhankintaan. Toimenkuva sisältää ajoittain ilta- ja viikonlopputyötä.

Odotamme sinulta:

 • tehtävään soveltuvaa koulutusta sekä työkokemusta

 • oma-aloitteista ja aktiivista työotetta

 • hyvää organisointikykyä

 • kokemusta kouluttamisesta

 • hyvää yhteistyö- ja neuvottelutaitoa

 • hyvää suomen kielen kirjallista ja suullista taitoa

 • perehtyneisyyttä lastensuojeluun sekä sykkivää sydäntä ja tunteen paloa olla mukana kehittämässä OmaKamu-toimintaa ja yhdistyksemme varainhankintaa.

  Järjestökentän tuntemuksen ja työkokemuksen lastensuojelutehtävissä katsomme eduksi.

  Me tarjoamme:

 • kokopäiväisen työsuhteen, jonka kesto on yli 12 kk.

 • mahdollisuuden olla kehittämässä laajenevaa OmaKamu-toimintaa, joka lisää lasten ja nuorten hyvinvointia

 • moniammatillisen tuen työssä onnistumiseen ja ammatilliseen kehittymiseen

 • mukavan ja innostavan työyhteisön

  Noudatamme yksityisen sosiaalipalvelualan työehtosopimuksia.

  Lähetä hakemuksesi ja CV palkkatoiveineen 13.2.2022 mennessä

  toiminnanjohtaja Pekka Puukolle, pekka.puukko@omakamu.fi.

  Tiedustelut Pekka Puukolta 8.2. klo 15-18 ja 10.2. klo 16.30-18.30, puh. 050 543 8383.


OmaKamu ry on vuonna 2013 perustettu kansalaisjärjestö, joka toteuttaa ennaltaehkäisevää lastensuojelutyötä vapaaehtoistoiminnan keinoin. OmaKamu on poliittisesti ja uskonnollisesti sitoutumaton.

Rekrytoimme ja koulutamme vapaaehtoisia aikuisia toimimaan lasten Kamuina (tukihenkilöinä) pääkaupunkiseudulla. Rakennamme yhteistyössä muiden järjestöjen kanssa koko maan kattavaa yhteistoimintaverkostoa toimimaan OmaKamu -toimintamallin mukaisesti. Tällä hetkellä OmaKamu-toimintaa on Helsingin, Espoon ja Vantaan lisäksi Hämeenlinnassa ja Lahdessa. Tänä
vuonna OmaKamu-toiminta käynnistyy myös Tampereella. Lisätietoja kotisivuiltamme
www.omakamu.fi

Tilaa OmaKamu-uutiskirje sähköpostiisi!

Haluatko tukea toimintaamme, mutta sinulla ei tällä hetkellä ole mahdollisuutta siihen? Tue toimintaamme tilaamalla uutiskirjeemme ja kertomalla toiminnastamme. Lähetämme kuulumisiamme korkeintaan kerran kuukaudessa. Tilauksen voi perua milloin tahansa.